At the start of 2016, Cheetos was facing its greatest competition—Cheetos itself. Year-over-year sales had increased continually for nine years. 1 Their share of the cheese-puff market was incredibly ...
We’re long-term subscribers to WARC and it’s a tool we use extensively. We use it to source case studies and best practice for the purposes of internal training, as well as for putting persuasive ...
While a bag of Cheetos and a roll of duct tape would probably cost you around $10, an art piece crafted with those same products has sold for thousands. Last week, Cheetos auctioned off a Cheeto ...